Zakupy w nowej Biedronce w Białymstoku
28 września 2020Nowa Biedronka na osiedlu Wygoda w Białym stoku to przeszło siedemset metrów kwadratowych powierzchni, ekologiczne rozwiązania, a także atrakcyjne promocje. Już dziś białostocczanie mogli...
Biedronka to obecnie największa pod względem liczby sklepów, sieć handlowa w Polsce, której obroty w 2007 roku wzrosły o 32,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Należy ona do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Dystrybucja, która podlega konsorcjum Jeronimo Martins z Portugalii.
Obecnie Biedronka to ponad 1000 sklepów, w których pracuje około 17,5 tysiąca osób. Hasło przewodnie sieci brzmi „codziennie niskie ceny”. Według badań, 90% ankietowanych słyszało o sieci, natomiast 60% miało okazję robić zakupy w jednym ze sklepów Biedronka.
W roku 1997 Jeronimo Martins kupiło ponad 200 sklepów Biedronka, a następnie również hipermarkety Jumbo oraz hurtownie Cash&Carry Eurocash. Dwie ostatnie sieci zostały sprzedane, z uwagi na problemy finansowe, jednak Biedronka zaczęła się prężnie rozwijać. Dowodem na to było przejęcie w 2008 roku około 120 sklepów sieci Plus, które następnie przekształcono w sklepy Biedronka.
Gwarancja jakości w Biedronce
Proces monitorowania jakości w Biedronce jest zakrojony na szeroką skalę i składają się na niego takie elementy jak:
Ocena dostawcy
Ewentualny dostawca jest skrupulatnie sprawdzany, aby móc z całą pewnością stwierdzić, iż może on zagwarantować wszystkie warunki produkcyjne i zawsze tak samo wysoką jakość produktów.
Ocena produktu
Przeprowadzane są skrupulatne testy laboratoryjne oraz konsumenckie, dzięki którym możliwe jest wybranie takiego produktu, który wyróżnia się jakością, wyglądem, a także walorami smakowymi i zapachowymi.
Monitoring produktu
Co jakiś czas, z różnych sklepów oraz magazynów Biedronki pobiera się losowe produkty, który poddawane są kontroli laboratoryjnej.
Monitoring dostawcy
Stałej kontroli stanu technicznego i sanitarnego podlega zakład produkcyjny. Dodatkowo, monitorowane są również opakowania, surowce, sam proces produkcji oraz gotowy wyrób.
Procedury reklamacji
Wszelkiego typu zastrzeżenia dotyczące jakiegokolwiek produktu, zgłoszone przez klienta, pracownika sklepu, bądź też instytucję zewnętrzną, są przekazywane do centrali. Dzięki temu, proces wstrzymania sprzedaży jest szybki i skuteczny.